Menu
TranScreen
  • TranScreen 2023!
    • DONDERDAG 18 MEI
    • VRIJDAG 19 MEI
    • ZATERDAG 20 MEI
    • ZONDAG 21 MEI
    • Locaties / Tickets / Toegankelijkheid
    • KOOP EEN KAARTJE VOOR EEN ANDER
    • Huisregels
  • Nieuws
  • Spin-offs
  • Vorige Festivals
    •  TranScreen 2021 Online
    • TranScreen 2020 – Afgelast
    • TranScreen 2019
    • TranScreen 2017
    • TranScreen 2015
    • TranScreen 2013
    • TranScreen 2011
  • Over
    • Over TranScreen
    • Het team
    • Sponsoren & partners
    • Jouw privacy bij TranScreen
    • Contact
  • English
TranScreen

The Journey of Monalisa (+ short Rosie) (12+)

Posted on 29 april 2021, 13:5613 mei 2021, 22:34 by TranScreen

Tickets: € 4.99 – On Demand – Verkrijgbaar op cultuurticket.nl/transcreen


In dit programma, krijg je naast een mooie documentaire, ook de korte film ‘Rosie’ te zien. Deze film is in stemmig zwart-wit. In de hoofdfilm volgen we de intrigerende Iván Monalisa en het leven in New York. De hoofdfilm wordt geïntroduceerd door het nieuwe filmfestival queer.red presents!, voor en met sekswerkers, opgericht door voormalig TranScreen organisatoren Maik en Plette.

Voorfilm: Rosie
Paula Cajiao | VS | 2021 | 9 min | Engels gesproken | Geen ondertiteling | Korte film, Drama

Na een lange dag op het werk loopt een man een bar binnen voor zijn laatste drankje voordat hij richting huis gaat. Daar ontmoet hij iemand die niet is wie hij denkt. Sfeervolle short in zwart-wit.

The Journey of Monalisa
Nicole Costa | Chili | 2019 | 98 min | Spaans en Engels gesproken | Engelse ondertiteling | Documentaire

Geïntroduceerd door:

Als regisseur Nicole Costa na zeventien jaar weer contact opneemt met haar oude Chileense studievriend Iván Ojeda, destijds een talentvol theatermaker en toneelschrijver, blijkt hij zichzelf opnieuw uit te hebben gevonden als Monalisa, die nu in de straten van New York haar geld verdient als prostituee. Geïntrigeerd door deze transformatie besluit ze Iván Monalisa, die zichzelf omschrijft als “genderneutrale two-spirit”, te volgen in diens harde, maar ook kwetsbare leven in New York, dat gevuld is met vluchtig seksuele contacten en een verslaving aan harddrugs. Wel blijkt Monalisa nog altijd te schrijven: prachtige, rauwe teksten over het (over)leven in New York.

Bekijk hier de trailer (deze heeft geen ondertiteling, de film zelf wel)

18t-21 May 2023TranScreen Festival @Kriterion Amsterdam @JACO Amsterdam
Thursday May 18
Friday May 19
Saturday May 20
Sunday May 21
6 JuneTranScreen x Zaanpride @de Fabriek Zaandam
PodcastNewsletter

Support us:  paypal.me/transcreen
IBAN: NL19TRIO 0198309503

TranScreen wordt mede mogelijk gemaakt door: Filmtheater Kriterion, JACO, Gemeente Amsterdam,  VSBfonds, Corine van Dun fonds, Transgender Netwerk Nederland, Stichting Fonds de Trut, Charity Pot (LUSH), Fonds21.

Queer Network Amsterdam
Queer Network Amsterdam is een solidair LHBTIQA+ netwerk met LHBTIQA+ zwarte personen, personen van kleur en trans personen zichtbaar voorop.
©2023 TranScreen   |   Amsterdam Transgender Film Festival   |   transcreen@gmail.com